НАШІ ПРОФЕСІЇ
Про професію тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва; слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування

Професія тракториста-машиніста сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва; слюсаря з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування тривалий час була найбільш розповсюджена у сільському господарстві і пов’язана з землеробськими професіями. Згодом вона почала застосовуватися в інших виробничих галузях, що сприяло розширенню зв’язків з багатьма професіями. Трактори використовуються не тільки у полі, але й на будівельних майданчиках, заводах, фабриках.

Обласний конкурс професійної майстерності «Кращий тракторист»


Праця тракториста-машиніста пов’язана з керуванням транспортним засобом. Тракторист повинен знати дуже багато: будову трактора, його вузлів та систем, технологію виконання механізованих робіт, особливості використання причіпної та навісної техніки, технологію та методи вирощування сільськогосподарських культур, правила техніки безпеки та прийоми безпечної роботи з різними механізмами, норми виробничої санітарії. Професія тракториста-машиніста має певні вимоги. Важливо мати точний лінійний, кутовий і об’ємний окомір та високий рівень слухової чутливості. Тракторист-машиніст повинен вміти добре розподіляти увагу між оточуючою ситуацією, показниками приладів та положенням механізмів керування. Він повинен вміти концентрувати та переключати увагу, щоб одночасно слідкувати за роботою трактора і роботою двигуна. Технічне мислення, наочно-образна пам’ять і просторове уявлення допомагають трактористу-машиністу швидко орієнтуватися в різних виробничих умовах. Професію «Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва; слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування» можна отримати в нашому ліцеї. Після закінчення якого випускникам видається документ державного зразка.

Основне завдання сільського господарства полягає в тому, щоб забезпечити всебічне підвищення ефективності землеробства і тваринництва для більш повного задоволення потреб населення України у продуктах харчування і промисловості у сировині. Виникнення цього завдання вимагає максимального докладання зусиль і знань по засвоєнню та вдосконаленню сільськогосподарської техніки.

Виробниче навчання. Регулювання культиватора КФ-5,4


Виробниче навчання. Підготовка плуга ПЛН-3-25 до роботи


Підвищення ефективності використання сільськогосподарської техніки значною мірою залежить від кваліфікації спеціалістів. Тільки добре підготовлені механізатори, які повністю оволоділи сучасною технікою і технологіями, можуть забезпечити високоякісне виконання сільськогосподарських робіт згідно з агротехнічними вимогами в задані строки.

Виробниче навчання. Технічне обслуговування трактора МТЗ-80


ЗАГАЛЬНОПРОФЕСІЙНІ ВИМОГИ:

  • раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;
  • додержуватися норм технологічного процесу;
  • не допускати браку в роботі;
  • знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
  • використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і не передбачуваних негативних явищ пожежі, аварії, повені та тощо);
  • знати основи інформаційних технологій.

ВИМОГИ ДО ОСВІТНЬОГО РІВНЯ Повна загальна середня освіта.

СФЕРА ПРОФЕСІЙНОГО ВИКОРИСТАННЯ ВИПУСКНИКА Сільське господарство. Надання послуг населенню та організаціям сільськогосподарською технікою.

СПЕЦИФІЧНІ ВИМОГИ Вік, коли дозволяється працювати по даній професії: 18 років. Відсутність медичних протипоказань. Стать: жіноча, чоловіча.

Учні 10-11 класів мають можливість вивчати трактори, сільськогосподарські машини, агротехнологію в ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім.М.Данканича», в якому можна одержати базові знання з механізації сільського господарства і після успішної складання кваліфікаційних екзаменів одержати інтегровану професію «Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва категорії «А», «В», «С», слюсар з ремонту та обслуговування сільськогосподарського устаткування, водій автотранспортних засобів (категорія С).

Урок проводить майстер виробничого навчання Тимко Андрій Петрович


Яндекс.Метрика