ВИХОВНА ТА ПОЗАУРОЧНА РОБОТА

Психологічна служба

17 листопада 2021

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ

Що таке толерантність? Насамперед це - чесність… Це термін, який означає, що ви терпите думки інших, навіть якщо ви з ними не погоджуєтесь. Це мистецтво жити у світі різних людей та ідей, виявляти свою точку зору, але при цьому адекватно сприймати думки інших людей, не порушуючи їх права та свободу. Водночас толерантність – це не якісь вчинки, поблажливість чи потурання, це – здатність сприймати без агресії інший спосіб життя, поведінку, інші погляди шляхом встановлення довірливих взаємовідносин, співпраці та компромісу.
26 жовтня 2021
Під час карантину більшість за нас найперше піклується про своє фізичне здоров’я, забуваючи про не менш важливе – психічне. Ми пам’ятаємо, що потрібно мити руки, але забуваємо про ряд інших факторів, дотримання яких допоможе зберегти позитивні думки та емоційну стабільність.
10 жовтня 2021
10 ЖОВТНЯ — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я
23 квітня 2021
В ЛІЦЕЇ ВІДБУВСЯ ДЕНЬ ПСИХОЛОГІЇ
23 квітня в нашій державі відзначається одне з надзвичайних і позитивних свят - Всеукраїнський день психолога. А в цьому році ще й 30-річчя психологічної служби системи освіти України. З нагоди цього, в ДПТНЗ “Мукачівський професійний аграрний ліцей ім.М.Данканича” практичний психолог навчального закладу Ліана Варга підготувала для учнів низку цікавих заходів і разом з членами учнівсьої ради ліцею Антоніною Лакатош та Василем Пилипівим провела день психології. Девізом дня стало: «Хорошій настрій починається з душі, а не з ноги, з якої Ви зранку встали»

ПЛАН заходів щодо профілактики булінгу на 2020-2021 навчальний рікПроблемне питання: «Діяльність та завдання психологічної служби ПТНЗ у професійному становленні майбутнього фахівця».

Допомагати учням ПТНЗ відповідно до їхніх вікових особливостей оволодівати засобами саморозуміння, самосприйняття й саморозвитку у взаємодії з оточенням в умовах культурних, соціальних, економічних і екологічних реалій навколишнього світу є потребою сьогодення. Неабияку роль у цьому складному процесі відіграє психологічна служба.

Діяльність психологічної служби ПТНЗ повинна включати в себе створення психолого-педагогічних умов, що забезпечують духовний розвиток кожного підлітка, душевний комфорт, що є основою психологічного здоров'я.

Отже, завданням психологічної служби є сприяння психічному, психофізичному і особистісному розвитку підлітків у процесі навчання. Конкретними завданнями психологічної служби у зв'язку із цим є такі: реалізація в роботі з учнями можливостей, резервів розвитку підліткового віку; розвиток індивідуальних особливостей підлітків їх інтересів, здібностей, відчуттів, стосунків, захоплень, життєвих планів тощо: створення сприятливого для розвитку особистості учня психологічного клімату в навчальному закладі, що визначається: організацією продуктивного спілкування підлітків з дорослими та однолітками; надання своєчасної психологічної допомоги і підтримки як підліткам, так і їхнім батькам, педагогам, майстрам.

Основні напрями роботи практичного психолога:

 • Психодіагностична робота
 • Корекційно-відновлювальна та розвивальна робота (індивідуальна та групова)
 • Консультаційна робота (з педагогами та батьками)
 • Психологічна просвіта
 • Організаційно - методична робота

Основні напрями роботи психолога в І семестрі 2020-2021 н.р.

 • організація психологічного діагностування учнів;

 • участь в організації навчально-виховної роботи, спрямованої на забезпечення умов для особистого розвитку учнів, збереження їх повноцінного психологічного здоров’я;

 • організація і проведення семінару з питань психологічних аспектів розвитку навчання та виховання учнів навчального закладу.

 • індивідуальні консультації з учнями ІІ-ІІІ курсів.

 • психологічна діагностика та корекційно-розвивальна робота з учнями І- курсів

 • анкетування по адаптації учнів І курсів до навчання.

 • анкетування з учнями ІІІ курсів «Життєві компетентності учня ліцею»

 • вдосконалення заходів з проведення психолого-педагогічної діагностики готовності учнів І курсів до навчання.

 • участь в школі молодого педагога.

 • лекція з учнями ІІ курсів на тему: «Вплив психологічних, організаційних факторів на навчальну діяльність учнів в ліцеї».


Яндекс.Метрика